חדשות ואירועים
מציג 17 עד 32 מתוך 39 נושאים.
« 1 2 3 »
 מצוקה קשה במקלטים: "קמפיין MeToo# השאיר בצל את הנשים המוכות"
מצוקה קשה במקלטים: "קמפיין MeToo# השאיר בצל את הנשים המוכות" מצוקה קשה במקלטים: "קמפיין MeToo# השאיר בצל את הנשים המוכות" כתבה שהתפרסמה ב"מעריב" לקראת אירוע ההתרמה השנתי של המקלט.

המקלטים נאבקים על קיומם ונאלצים לפנות לציבור לגיוס תרומות כדי להמשיך לפעול. מנכ"לית "אישה לאישה", שתקיים ביום ראשון ערב התרמה: "לא יכולים להתקיים בלי תרומות"
לכתבה המלאה לחצו כאן     
 חייתי בפחד מאלימות. בעלי היה מסוגל להכול
חייתי בפחד מאלימות. בעלי היה מסוגל להכול חייתי בפחד מאלימות. בעלי היה מסוגל להכול ריאיון שהתפרסם ב-Ynet עם אנה, אישה ששהתה בעבר במקלט.

במשך שנים רבות חיה אנה בפחד מפני בעלה, שהפעיל עליה אלימות כלכלית, נפשית ופיזית. "הוא היה מבודד אותי. לא נתן לי לצאת מהבית ולא היו לי חברים וחברות. הוא גם היה מרביץ לי כשהיה מגיע לארץ. ככה זה אצלו, הוא היה צריך להיות הכול בשבילי - גם אימא ואבא", היא משתפת בריאיון ל-ynet
לכתבה המלאה לחצו כאן     
 "ילדים שנחשפים לאלימות כלפי נשים גם נפגעים"
"ילדים שנחשפים לאלימות כלפי נשים גם נפגעים" "ילדים שנחשפים לאלימות כלפי נשים גם נפגעים" ראיון שהתפרסם ב"כל העיר" עם נעמי שניידרמן, מנכ"לית העמותה, ביום המאבק באלימות נגד נשים, 25.1.2017.

יום המאבק הבינלאומי נגד אלימות כלפי נשים, מצוין היום, שבת, 25.11.17 ברחבי העולם. נעמי שניידרמן, מנכ"לית עמותת "אישה לאישה" בירושלים מדברת על השפעת האלימות נגד נשים על הילדים במשפחה
לכתבה המלאה לחצו כאן     
 אירוע ההתרמה השנתי, דצמבר 2017
אירוע ההתרמה השנתי, דצמבר 2017 אירוע ההתרמה השנתי, דצמבר 2017 במרכז האירוע השנה הופעה של להקת המחול ורטיגו, במופע אחת. אחת ואחת. ההופעה תתקיים בתיאטרון ירושלים ב – 3 בדצמבר,2017, במעמד הרקדנית והכוריאוגרפית רנה שינפלד. את האירוע תלווה קבלת פנים חגיגית. לרכישת כרטיסים לחצו כאן.
 "רסיסי חיים" - חמש נקודות מבט
"הצילומים שלפניכם הם פרי שיתוף פעולה בין עמותת "אישה לאישה", המפעילה את המקלט לנשים מוכות בירושלים, לבין חמש צלמות-מתנדבות והאוצרת נגה ארד-אילון מתיאטרון ירושלים. הצלמות התנדבו להגיע למקלט לאורך תקופה של מספר שבועות, ספגו את אווירת המקום, הכירו את הצוות, את הנשים והילדים, וקלטו במצלמתן רגעים מחייהם. תודתנו מקרב לב לצלמות המתנדבות- ענת גל, ענת דיציאן, רבקה הלל לביאן, כרמלה קיט, ורד שדות"
לצפייה במצגת לחצו כאן
 Fragments of Life - Five Viewpoints
This exhibition is the outcome of a cooperative effort between Woman to Woman and its Shelter for Battered Women in Jerusalem, and a group comprising five photographers and one curator, Noga Arad-Elon of the Jerusalem Theater, which is hosting the exhibition. The photographers visited the Shelter over a period of several weeks, breathed in its unique atmosphere, got to know the women and children and, with their camera lenses, captured instants in the lives of the residents and the staff. Our gratitude goes to the volunteers photographers- Anat Gal, Anat Dizian, Rivka Hille Lavian, Carmela Keet, Vered Sadot.
Click to view presentation
 אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016
אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016 אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016
במרכז האירוע השנה הופעה של האמנים ישראל גוריון ואסף אמדורסקי, אשר יבצעו את שיריהם של להקת הדודאים. ההופעה תתקיים בתיאטרון ירושלים ב – 30 בנובמבר 2016. את האירוע תלווה קבלת פנים חגיגית וכן תערוכת צילומים בשם "רסיסי חיים: חמש נקודות מבט" המתארת את חיי המקלט דרך עדשת המצלמה של חמש צלמות מתנדבות.

 יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16
יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16 יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16
אנו מזמינות אתכם לעיין בכתבה שפורסמה במגזין האינטרנטי "המקום הכי חם בגיהנום", על המקלט.
בכתבה, בין השאר, מספרות נשים אשר שהו בעבר במקלט על שהותן ומעגל האלימות בו הן היו כלואות. 

לצפייה בכתבה - לחץ כאן     
 בְּזֵעַת אַפַּיִךְ- תערוכת כרזות
תערוכת הכרזות "בְּזֵעַת אַפַּיִךְ" מציגה את אתגרי התעסוקה והעצמאות הכלכלית של נשים נפגעות אלימות כפי שהם באים לידי ביטוי בסיפוריהן של שש נשים ששהו במקלט. התערוכה ליוותה את אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "אישה לאישה" בנובמבר 2015.
לצפיה בכרזות לחצו כאן     
 ראיון ברשת ב' עם מירי, מנהלת המקלט, וגלינה, אישה ששהתה בעבר במקלט.
בלינק המצורף ניתן להאזין לראיון שערכה אסתי פרז בתכנית "חצי היום"- יומן הצהריים של רשת ב`.
אסתי פרז ערכה את הראיון לציון יום המאבק באלימות נגד נשים. בראיון היא משוחחת עם גלינה- אישה ששהתה בעבר במקלט, ועם מירי בנשלום דור- מנהלת המקלט
 

 "אישה לאישה" בכנסת
עמותת "אישה לאישה" מחבקת את קרן לוי, אימם של ישי ושרה לוי ז"ל, שנרצחו בידי אביהם ביוני 2014. קרן וילדיה שהו איתנו במקלט ובדירת מעבר של העמותה בשנים 2009 - 2010 .

ב – 24.11.14 נשאה קרן דברים בכנסת בדיון מיוחד שיזמה עמותת "אישה לאישה" בוועדה לקידום מעמד האישה כנסת בעקבות מקרה הרצח ולרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. .
לצפיה בדיון (דבריה של קרן בדקה 14:50, דבריה של מנכ"לית העמותה, נעמי שניידרמן בדקה 39:00).
 

 המצגת שהוצגה באירוע ההתרמה בסינמטק ירושלים

המצגת שהוצגה באירוע ההתרמה בסינמטק ירושלים- לצפייה במצגת לחץ כאן


 אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים
אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים
ראה מידע נוסף     
 אירוע ההתרמה השנתי - 21.11.13
אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "אישה לאישה" התקיים ב-21 בנובמבר בסמיכות ליום המאבק למניעת אלימות נגד נשים, החל ב-25 לנובמבר. האירוע אורגן כמיטב המסורת על ידי מתנדבות העמותה וכלל הופעה של שלומי שבן ותערוכת צילומים "יוצאות לאור" של רונית גלעד. את האירוע הנחתה אירמה גור, אישה מרשימה ששהתה בעברה במקלט וכיום נמצאת בדירת מעבר וממשיכה להסתייע באופן שוטף ורציף.
מנכ"ל הביטוח הלאומי נשא דברי פתיחה והתייחס לנגע האלימות ההולך ופושה בחברתנו, לתקציב הרווחה הבסיסי שעומד לרשות המבקשים לבער נגע זה ולחשיבות מעורבותו  ופעילותו של המגזר השלישי על רקע זה.
שלומי שבן שהופיע אף הוא בהתנדבות, כבש את הבמה. שבן הפליא בתעלולי פסנתר זריזים בתוספת למלל שנון ומחוכם, הומור וכנות.
בשם נשות המקלט וילדיהן נשלחת תודה והערכה גדולה לכל ידידנו והתורמים לנו על תמיכתם בעבודת המקלט ובמאבק לביעור האלימות במשפחה.

ראה מידע נוסף     
 "יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013)
"יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013) "יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013)

תערוכת צילומים של רונית גלעד בשיתוף עמותת "אישה לאישה" ליוותה את אירוע ההתרמה של העמותה. הסיפורים המלווים את הצילומים בתערוכה הם סיפוריהן של נשים אשר שהו בשנים האחרונות  במקלט לנשים מוכות בירושלים. משיקולים של פרטיות וביטחון אישי, שונו פרטים מזהים בסיפורים, כולל שמות הנשים, אך מהות הדברים נאמנה למציאות.

· לעיון בפתיח לתערוכה "יוצאות לאור" לחצו כאן 

· לצפיה בתמונות התערוכה "יוצאות לאור" לחצו כאן


 אירוע ההתרמה השנתי - 23.11.12

ביום שישי חורפי וגשום בנובמבר התקיים אירוע ההתרמה השנתי של העמותה בסינמטק ירושלים.
האירוע אורגן כמיטב המסורת על ידי מתנדבות העמותה וכלל הקרנת סרט טרום בכורה, ותערוכת ציורים שנתרמו על ידי אמנים למכירה לטובת המקלט. את הארוע הנחתה נעמה, אשה מרשימה ששהתה במקלט וממשיכה להעזר בעמותה.העיתונאית אילנה דיין נשאה דברי פתיחה, אשר התייחסו ברוח הזמן (האירוע התקיים יומיים לאחר סיומו של מבצע "עמוד ענן") לעבודתה התובענית כעיתונאית- אשה .
אולם הכניסה של הסינמטק היה מלא מפה לפה בידידי העמותה המקפידים להגיע מדי שנה להביע תמיכתם במאמצינו,במתנדבות, ובחברות הצוות.

מנהלת המקלט, מירי בנשלום -דור הודתה לבאים והאירה את האתגר שמציבה העבודה עם הנשים המוכות. מהמשוואה-"אני לא שווה, ועובדה שאין לי" אנו רוצות לעבור למשוואה "אני מסוגלת וראויה ועובדה שיש לי"


ראה מידע נוסף     

  
  
 |  ראשי |  אודות העמותה  |  ידיעון העמותה  |  התנדבות במקלט  |  תרומות  |  חדשות ואירועים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עמותת אישה לאישה-המקלט לנשים מוכות בירושלים- www.jerusalemshelter.org.il © כל הזכויות שמורות
עמותת אשה לאשה כתובת: ת.ד 10403, ירושלים 91103
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל