מישהי לרוץ איתה: אישה לאישה משתתפת במרתון 2020
חדשות ואירועים
מציג 17 עד 32 מתוך 33 נושאים.
« 1 2 3 »
 אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016
אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016 אירוע ההתרמה השנתי נובמבר 2016
במרכז האירוע השנה הופעה של האמנים ישראל גוריון ואסף אמדורסקי, אשר יבצעו את שיריהם של להקת הדודאים. ההופעה תתקיים בתיאטרון ירושלים ב – 30 בנובמבר 2016. את האירוע תלווה קבלת פנים חגיגית וכן תערוכת צילומים בשם "רסיסי חיים: חמש נקודות מבט" המתארת את חיי המקלט דרך עדשת המצלמה של חמש צלמות מתנדבות.

 יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16
יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16 יום המאבק באלימות נגד נשים- 25.11.16
אנו מזמינות אתכם לעיין בכתבה שפורסמה במגזין האינטרנטי "המקום הכי חם בגיהנום", על המקלט.
בכתבה, בין השאר, מספרות נשים אשר שהו בעבר במקלט על שהותן ומעגל האלימות בו הן היו כלואות. 

לצפייה בכתבה - לחץ כאן     
 בְּזֵעַת אַפַּיִךְ- תערוכת כרזות
תערוכת הכרזות "בְּזֵעַת אַפַּיִךְ" מציגה את אתגרי התעסוקה והעצמאות הכלכלית של נשים נפגעות אלימות כפי שהם באים לידי ביטוי בסיפוריהן של שש נשים ששהו במקלט. התערוכה ליוותה את אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "אישה לאישה" בנובמבר 2015.
לצפיה בכרזות לחצו כאן     
 ראיון ברשת ב' עם מירי, מנהלת המקלט, וגלינה, אישה ששהתה בעבר במקלט.
בלינק המצורף ניתן להאזין לראיון שערכה אסתי פרז בתכנית "חצי היום"- יומן הצהריים של רשת ב`.
אסתי פרז ערכה את הראיון לציון יום המאבק באלימות נגד נשים. בראיון היא משוחחת עם גלינה- אישה ששהתה בעבר במקלט, ועם מירי בנשלום דור- מנהלת המקלט
 

 "אישה לאישה" בכנסת
עמותת "אישה לאישה" מחבקת את קרן לוי, אימם של ישי ושרה לוי ז"ל, שנרצחו בידי אביהם ביוני 2014. קרן וילדיה שהו איתנו במקלט ובדירת מעבר של העמותה בשנים 2009 - 2010 .

ב – 24.11.14 נשאה קרן דברים בכנסת בדיון מיוחד שיזמה עמותת "אישה לאישה" בוועדה לקידום מעמד האישה כנסת בעקבות מקרה הרצח ולרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. .
לצפיה בדיון (דבריה של קרן בדקה 14:50, דבריה של מנכ"לית העמותה, נעמי שניידרמן בדקה 39:00).
 

 המצגת שהוצגה באירוע ההתרמה בסינמטק ירושלים

המצגת שהוצגה באירוע ההתרמה בסינמטק ירושלים- לצפייה במצגת לחץ כאן


 אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים
אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים אירוע ההתרמה שנתי – 21.11.14 – סינמטק ירושלים
ראה מידע נוסף     
 אירוע ההתרמה השנתי - 21.11.13
אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "אישה לאישה" התקיים ב-21 בנובמבר בסמיכות ליום המאבק למניעת אלימות נגד נשים, החל ב-25 לנובמבר. האירוע אורגן כמיטב המסורת על ידי מתנדבות העמותה וכלל הופעה של שלומי שבן ותערוכת צילומים "יוצאות לאור" של רונית גלעד. את האירוע הנחתה אירמה גור, אישה מרשימה ששהתה בעברה במקלט וכיום נמצאת בדירת מעבר וממשיכה להסתייע באופן שוטף ורציף.
מנכ"ל הביטוח הלאומי נשא דברי פתיחה והתייחס לנגע האלימות ההולך ופושה בחברתנו, לתקציב הרווחה הבסיסי שעומד לרשות המבקשים לבער נגע זה ולחשיבות מעורבותו  ופעילותו של המגזר השלישי על רקע זה.
שלומי שבן שהופיע אף הוא בהתנדבות, כבש את הבמה. שבן הפליא בתעלולי פסנתר זריזים בתוספת למלל שנון ומחוכם, הומור וכנות.
בשם נשות המקלט וילדיהן נשלחת תודה והערכה גדולה לכל ידידנו והתורמים לנו על תמיכתם בעבודת המקלט ובמאבק לביעור האלימות במשפחה.

ראה מידע נוסף     
 "יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013)
"יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013) "יוצאות לאור" – תערוכת צילומים (2013)

תערוכת צילומים של רונית גלעד בשיתוף עמותת "אישה לאישה" ליוותה את אירוע ההתרמה של העמותה. הסיפורים המלווים את הצילומים בתערוכה הם סיפוריהן של נשים אשר שהו בשנים האחרונות  במקלט לנשים מוכות בירושלים. משיקולים של פרטיות וביטחון אישי, שונו פרטים מזהים בסיפורים, כולל שמות הנשים, אך מהות הדברים נאמנה למציאות.

· לעיון בפתיח לתערוכה "יוצאות לאור" לחצו כאן 

· לצפיה בתמונות התערוכה "יוצאות לאור" לחצו כאן


 אירוע ההתרמה השנתי - 23.11.12

ביום שישי חורפי וגשום בנובמבר התקיים אירוע ההתרמה השנתי של העמותה בסינמטק ירושלים.
האירוע אורגן כמיטב המסורת על ידי מתנדבות העמותה וכלל הקרנת סרט טרום בכורה, ותערוכת ציורים שנתרמו על ידי אמנים למכירה לטובת המקלט. את הארוע הנחתה נעמה, אשה מרשימה ששהתה במקלט וממשיכה להעזר בעמותה.העיתונאית אילנה דיין נשאה דברי פתיחה, אשר התייחסו ברוח הזמן (האירוע התקיים יומיים לאחר סיומו של מבצע "עמוד ענן") לעבודתה התובענית כעיתונאית- אשה .
אולם הכניסה של הסינמטק היה מלא מפה לפה בידידי העמותה המקפידים להגיע מדי שנה להביע תמיכתם במאמצינו,במתנדבות, ובחברות הצוות.

מנהלת המקלט, מירי בנשלום -דור הודתה לבאים והאירה את האתגר שמציבה העבודה עם הנשים המוכות. מהמשוואה-"אני לא שווה, ועובדה שאין לי" אנו רוצות לעבור למשוואה "אני מסוגלת וראויה ועובדה שיש לי"


ראה מידע נוסף     
 הדג נחש במופע התרמה לאישה לאישה

 עמותת "אישה לאישה" על השער של "עכבר העיר"
עמותת "אישה לאישה" על השער של "עכבר העיר" עמותת "אישה לאישה" על השער של "עכבר העיר"

לעיון בכתבה לחצו כאן


 ראיון בתוכנית "עושים סדר" - 2.11.11
מירי בנשלום דור, מנהלת המקלט לנשים מוכות בירושלים וסילביה גליקסברג, ששהתה במקלט בשנת 2009, בראיון עם בן כספית בתוכנית "עושים סדר חדש" - לקראת היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים ולקראת אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "אישה לאישה":
 
לצפיה בראיון:הקליקו כאן

 מתנה לאמא
 
כמדי סוף עונה, התקיים במקלט במהלך סוכות "בזאר" בו נמכרו לנשים פריטים רבים במחיר סמלי

הנשים המגיעות למקלט זקוקות פעמים רבות לביגוד. חלקן מגיעות כשהבגדים היחידים שלהן הם אלה שלגופן. לצורך כך אוסף המקלט תרומות של פרטי ביגוד, אותן מארגנות ומסדרות במסירות מתנדבות המנהלות את ה"בוטיק" שבמקלט. כל אישה המגיע למקלט מוזמנת לבוטיק ויכולה לבחור לעצמה ולילדיה בגדים מתאימים.

כמו כן, בסוף כל עונה מתקיים במקלט "בזאר" בו נמכרים פריטים רבים במחיר סמלי, שקל לבגד. ההכנסות מהמכירה מוקדשות לבילוי משותף לנשים.

במכירה שהתקיימה בחג הסוכות, עידן, בן השש, השוהה במקלט עם אמו ואחיותיו הגיע מהסס לדוכן. הוא פנה למתנדבת מארגנת המכירה, והושיט לה את אגרופו הקטן השומר על עשר מטבעות של עשר אגורות כל אחת. "אני רוצה לקנות מתנה לאמא", המתנדבת התגברה על התרגשותה ועזרה לו לבחור. עידן קיפל בקפידה חולצה שבחר לאמא, חולצה יקרה מאין כמוה.


 יום האישה הבינלאומי - 2011
יום האישה הבינלאומי - 2011 יום האישה הבינלאומי - 2011
לכבוד יום האשה הבינלאומי יצאו הנשים ליום כף בים המלח. יום לעצמן.
הילדים נשארו בבית הילדים של המקלט והנשים נהנו מרחצה בים, ממנוחה ומארוחה.התלוו אליהן מנהלת המקלט ושתי עובדות נוספות.

כל החרדות ואי הוודאות לגבי המחר נשארו מאחור. עבור שלוש נשים, היציאה הייתה מלווה בהתרגשות מיוחדת: הייתה זו הפעם הראשונה בה ראו את ים המלח. יונה בת עשרים ואם ליעקב בן השנה שעלתה מתימן כילדה, ברכה בדמעות את ברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

ראה מידע נוסף     
 ילדי המקלט מציגים
ילדי המקלט מציגים ילדי המקלט מציגים
תערוכת עבודות פרי יצירתם של ילדי המקלט ליוותה בשנה שעברה (2010)  את אירוע ההתרמה של עמותת "אישה לאישה". בחרנו להעניק במה זו לילדים מתוך רצון להשמיע ברבים את סיפורם ולשתף במשהו מתוך חווית החיים שלהם. כמו אמהותיהם, ילדי המקלט הינם קורבנות לאלימות שחוו (אם במישרין ואם בעקיפין) ושהשפיעה השפעה מכרעת וגורלית על גדילתם.
 
 

ראה מידע נוסף     

  
  
 |  ראשי |  אודות העמותה  |  ידיעון העמותה  |  התנדבות במקלט  |  תרומות  |  חדשות ואירועים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עמותת אישה לאישה-המקלט לנשים מוכות בירושלים- www.jerusalemshelter.org.il © כל הזכויות שמורות
עמותת אשה לאשה כתובת: ת.ד 10403, ירושלים 91103
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל